Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca bilim aktarımı dâhilin bileğil, aynı zamanda eğlence dâhilin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir takma ad kullanarak (nickname) söyleşi edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız ölçüsüz biriyle kuruluşlabildiği kabilinden başkaca teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri marifetiyle kuruluşlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve söyleşi ika amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş üretmek dâhilin yalnızca nickname (takma ad) açmak yerinde olurken bazılarındaysa sohbete başlangıçlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine başlangıçlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program meyan çehreünü kullanarak yalnızca yazılı, yazılı ve manzaralü, ünlü ve manzaralü kabilinden tercihe sargılı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı güdük müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde anlık mesajlaşma yazılımıdır. Bir gayrı popüler chat program olan ve internetin söylence yazılımlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir